شرایط بازگشت کالا به دِرِس یاب

  72 ساعت ضمانت بازگشت کالا

دِرِس یاب با منظور دسترسی آسان تر کاربران به  فروشگاه های کوچک و بزرگ تمامی کشور و دسترسی بدون دغدغه به محصولات آنان متناسب با هر سلیقه و نگرشی فعالیت خود را  در سال 98 آغاز کرده است . تضمین اصالت کالاهای موجود در این فروشگاه اینترنتی همواره جز ارکان اصلی و اعتقادی گروه ما می باشد. به همین علت دِرِس یاب ضمانت می کند که با تامین کننده های معتبر همکاری می کند و تمام کالاهای ارائه شده در این فروشگاه مورد تایید و ضمانت دِرِس یاب می باشند. آرامش خاطر مشتریان از خرید خود از مهمترین اولویت‌های دِرِس یاب می‌باشد. در همین راستا دِرِس یاب تمام تلاش خود را بکار گرفته تا اطلاعات دقیقی از محصولات در سایت قرار داده شود تا مشتریان بتوانند با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایند. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. در این راستا دِرِس یاب ضمانت 72 ساعته  جهت بازگرداندن کالا را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که محاسبه این بازه به این صورت است : 72 ساعته از زمان تحویل کالا به مشتری تا اخذ محصول ارجاعی توسط دِرِس یاب می باشد.

* پس چنان چه قصد تعویض دارید، در حداقل زمان ممکن پس از دریافت کالا اقدام نمایید تا این روال بدون هیچ گونه مشکلی، برای شما انجام شود.

هزینه پرداختی شما برای کالای مرجوعی 2تا 4 روز پس از رسیدن کالا به انبار دِرِس یاب در صورتی که تعویض کالا صورت نگیرد، به طور کامل به مشتری باز می گردد.

در اولین فرصت پس از دریافت کالا(حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا )، درخواست خود را با ثبت و تکمیل فرم درخواست بازگرداندن، به خدمات پس از فروش دِرِس یاب اطلاع دهد. درخواست ثبت شده توسط کارشناسان بررسی و در صورت تایید، هماهنگی های لازم جهت بازگشت کالا با مشتری به عمل خواهد آمد.

* لطفاً توجه داشته باشيد که قبل از اقدام به بازگشت کالا حتما شرایط بازگشت کالا را مطالعه نموده و در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده اقدام به ثبت فرم درخواست بازگشت کالا نمایید.

* بازگشت كالا صرفا با هماهنگي كارشناسان ميسر خواهد بود. از ارسال کالا بدون هماهنگي با خدمات مشتريان جداً خودداري کنيد.

* مشتريان عزيز لطفا دقت فرمایید بازگشت کالا تنها از طریق ثبت و تکمیل فرم درخواست بازگشت  در سایت امکان پذیر است.

کالاهای موجود در دِرِس یاب  به چهار دسته تقسیم می شوند:

۱.کالای قابل تعویض و عودت:

اکثر کالاهای موجود در دِرِس یاب تا 72 ساعت ضمانت تعویض و یا عودت دارند. لطفاتوجه داشته باشید که عدم استفاده از کالا، کامل بودن ملحقات ارسالی در بسته ی سفارش، جدا نشدن تگ محصول، نداشتن بوی عطر یا بدن و سالم ماندن آن شروط اساسی برای تعویض و یا مرجوع کالاست.

۲. کالای قابل تعویض و عودت ۲۴ ساعته:

این کالاها به دلیل ماهیت، به مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول توسط کاربر، قابلیت تعویض و یا عودت دارند. بدیهی است عدم استفاده از کالا، کامل بودن ملحقات ارسالی در بسته ی سفارش، جدا نشدن تگ محصول، نداشتن بوی عطر یا بدن و سالم ماندن آن شروط اساسی برای تعویض و یا مرجوع کالاست.

۳. کالای قابل تعویض ۲۴ ساعته:

این کالاها به مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت محصول توسط کاربر فقط قابلیت تعویض با مدل های مشابه را دارند (لطفا توجه داشته باشید که در این شرایط، کارشناسان دِرِس یاب در مورد امکان تعویض محصول با محصولات دیگر شما را راهنمایی می کنند.) بدیهی است که شرط تعویض این است که کالا در شرایط اولیه باشد، تگ محصول جدا نشده باشد و از کالا استفاده نشده باشد.

۴. کالای غیر قابل تعویض و عودت:

این کالاها بنابر قوانین دِرِس یاب و یا تجارت الکترونیک، امکان تعویض و یا عودت ندارند. ماهیت بهداشتی برخی از کالاها، حساسیت برخی کالاها نسبت به پرو و تست در منزل، باعث می شود که این کالاها غیر قابل بازگشت باشند.

فرایند انجام بازگشت کالا به دِرِس یاب

ابتدا وارد حساب کاربري خود شويد، با انتخاب  فرم درخواست بازگشت کالا ، فرم را تکمیل نموده و درخواست برگشت کالاي خود را ثبت نمائيد.

پس از بررسي درخواست مشتري توسط کارشناسان ، در صورت دارا بودن شرایط بازگشت، کارشناسان دِرِس یاب دریافت کالا را با مشتری هماهنگ خواهد نمود.

لازم به ذکر است وجه پرداخت شده توسط مشتری، ظرف 1 الی3 روز کاری پس از ورود به انبار صورت می گیرد.

بعد از ارسال کالا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

– بعد از دریافت کالا توسط دِرِس یاب ، کارشناسان، کنترل کیفیت و سلامت کالای ارسالی را مورد بررسی قرار داده و در صورت داشتن شرایط لازم بخش کنترل کیفی پس از بررسی محصول در اولین فرصت با مشتری تماس گرفته و جهت تعویض و یا بازگشت آن راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند.

– در صورتی که مشتریان محترم قصد تعویض کالا را داشته باشند، بن خرید به ارزش کالا برای ایشان ارسال می‌گردد تا سفارش جدید خود را انجام دهند، هزینه ارسال سفارش جدید به عهده مشتری می‌باشد.

– در صورتی که مشتریان درخواست بازگشت وجه را داشته باشند بعد از بررسی کالا توسط واحد کنترل کیفیت و سلامت دِرِس یاب ، ظرف 72 ساعت مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد (در نظر داشته باشید که در این صورت هزینه ارسال از مبلغ کل کسر خواهد شد).

– به هیچ عنوان امکان رزرو محصول در پروسه ی تعویض وجود ندارد و محصولات تعویضی به قیمت روز محاسبه خواهند شد.

– روال تعویض در حداقل زمان ممکن انجام خواهد شد اما هیچ تعهدی در مقابل انجام یک روزه یا دو روزه تعویضی‌ها انجام نمی پذیرد.

– پس از صدور بن برای مشتری، امکان لغو آن و دریافت وجه برای مشتری وجود نخواهد داشت.

توجه:  در صورتی که کالای بازگشت داده شده در سفارشی باشد که در آن سفارش هدیه، کوپن تخفیف و … به مشتری تعلق گرفته باشد مبلغ تخفیف از مبلغ کل کسر گردیده و مابقی مبلغ استرداد می‌گردد.

شرایط عمومی بازگشت کالا به شرح زیر است :

شما می توانید تا 7 روز کالای خریداری شده را در صورتی که مورد استفاده قرار نگرفته باشد، به همراه فاکتور خرید آن و با رعایت شرایط زیر بازگردانید.

در صورتی که کالای مشاهده شده در سایت با کالای شما مغایرت دارد، برای مثال دارای پاره گی و یا زده گی است، مشتری گرامی باید تا حداکثر 48 ساعت پس از دریافت کالای ذکر شده، فرم بازگشت کالای خود را پر کند و فروشگاه را از این طریق مطلع سازد تا مشمول بازگشت کالا به هزینه دِرِس یاب شود. لازم به ذکر است کالاهای که به صورت تعداد و برای مصرف تجاری و عمده خریداری شده باشد، شامل شرایط بازگشت نمی شود.

کدام کالاها قابل تعویض و مرجوع شدن نیستند؟

اکسسوری ها مانند کروات ، پاپیون و اکسسوری های مشابه که تماس مستقیم با پوست دارند امکان مرجوع شدن و یا تعویض سلیقه ای ندارند.

– لباس های نوزادی به دلیل مسایل بهداشتی قابل تعویض نمی باشند.

– لباس های زیر مانند شورت های مردانه، زنانه یا بچه گانه به دلیل مسایل بهداشتی قابل تعویض نیستند.

توجه فرمایید در تمام موارد کالای مرجوعی باید شرایط زیر را داشته باشد:

محصولات تنها، پرو شده باشند و در وضعیت اولیه وکاملا نو باشند و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، بارکد، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد

شرایط الف: کالا باید با بسته بندی اصلی به همراه فاکتور، بدون کنده شدن اتیکت کالا، نگرفتن بوی عطر و ادکلن و به صورت سالم و بدون ایراد مرجوع گردد.

شرایط ب: کالا باید با بسته بندی اصلی به همراه فاکتور، بدون کنده شدن اتیکت کالا، نگرفتن بوی عطر و ادکلن و به صورت سالم و با ایراد اعلام شده از طرف مشتری مرجوع گردد.

استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند پرو ناصحیح، استفاده بدون در نظر گرفتن شرایط نگهداری محصول، تماس با مواد شیمیایی و همچنین اشکال‏‏‌های ظاهری (خط ، تا، خط و خش ، پارگی و مانند آن روی محصول ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود از جمله مواردی هستند که از شمول این بند خارج هستند.

 نکات مهم  در روند بازگشت کالا

* از ارسال کالا بدون هماهنگی جدا خودداری فرمایید.
* لطفا توجه داشته باشید که برچسب زدن، نوشتن توضیحات و یا مخدوش کردن جعبه ی اصلی کالا ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد و حتما با جعبه اصلی خود، فاکتور، اتيکت و بارکد کالا، برگشت داده شود.
* کالای مرجوعی خود را حتما در جعبه ی پست قرار داده و ارسال نمایید، در غیر این صورت، هرگونه آسیب و یا تغییر شکل احتمالی در کالا، مسئولیتی را متوجه تگ موند نمی کند و ضمانت کالا از بین خواهد رفت.
* حتما فاکتور کالا را با محصول خود ارسال نمایید.
* برای ساکنین تهران، حداکثر تا ۳ روز کاری پس از ثبت درخواست تعویض یا عودت محصول، پیک دِرِس یاب جهت دریافت محصول به شما مراجعه می نماید.
* در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا در صورت عدم استفاده از پست پیشتاز به عهده مشتری است و دِرِس یاب تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

* درصورت استفاده از کد تخفیف یا طرح های موقت حراج (با خرید یک کالا، دومی رایگان و …) و بازگرداندن همه یا بخشی از سفارش و خارج شدن از شرایط حراج (برای مثال پس از بازگشت یکی از کالاها، مبلغ کل سفارش از حداقل در نظر گرفته شده برای استفاده از کد تخفیف کمتر شود) مبلغ عودتی بدون در نظر گرفتن کد تخفیف محاسبه خواهد شد.

* همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه آن نیز الزامی است.

نکته مهم1 :  لطفا توجه داشته باشید که هزینه ی بازگشت کالا فقط در صورتی به حساب مشتری واریز می شود که قبض شرکت پست، همراه با محصول ارسالی برای شرکت ارسال شود و عدم ارسال آن، هیچ مسئولیتی را متوجه دِرِس یاب نمی کند.
نکته مهم2:  لازم به ذکر است که در زمان حراج ممکن است فرایند بازگشت کالا تا 10 روز طول بکشد. (در مورد محصولاتی که زمان ارسال آنها متفاوت است، این پروسه به میزان زمان ارسال به طول خواهد انجامید).
نکته مهم3:  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض، حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و دِرِس یاب در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی ندارد و در صورت درخواست مشتری، فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا مطابق فاکتور مشتری را می‌پذیرد. پس از تایید محصول توسط کارشناسان دِرِس یاب ، واریز هزینه  حداکثر 3 روز کاری به طول خواهد انجامید.